Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím

Koření jako afrodiziakum

KOŘENÍ NENÍ JEN VAŘENÍ

Koření a bylinky jsou nepostradatelnými nejen v kuchyni, ale můžete je netradičně využít také při Valentýnské snídani či slavnostní večeři. Některé druhy koření jsou totiž účinnými afrodiziaky, stimulují krevní oběh a probouzejí sexuální energii. Koření obsahuje éterické oleje, které povzbuzují a v mnoha případech i svým požitím omamují. Některá navíc v sobě skrývají ostré látky, které mohou dráždit různé tělesné orgány, včetně pohlavních. Koření se přidává do určitých jídel a nápojů, které pak na člověka nečekaně zapůsobí. 

  • Pepř: Je jedním z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších koření na světě. Nejen kvůli svému štiplavému aroma, ale také díky svým povzbuzujícím účinkům na naše tělo. Typickým účinkem pepře na náš organismus je stimulační působení. Subjektivně v nás vyvolává pocit přívalu energie a zbystření smyslů, čímž i citlivost na podněty. Díky tomu se pepř dostal na seznam koření do nápojů lásky.

pepř-červený-celý

  • Vanilka: Kdo by nemiloval chuť a vůni sladké vanilky. Vanilka se používá jako přísada do sladkých jídel, do různých nápojů a likérů. Kromě gastronomického užití se používá jako přísada do tinktur a v aromaterapii jako afrodiziakum.  Olej z vanilky by měl zvyšovat prožitky a citlivost erotogenních zón u vašeho partnera. Aplikujte vanilkový olej na celé partnerovo tělo a pomocí jemného foukání aktivujte hřejivý erotizující efekt, který bude Vašeho partnera příjemně vzrušovat. 

vanilka pravá

  • Anýz: V mnoha zemích Středního východu se používá anýz na podporu lásky a manželství a na léčbu impotence. 

anýz-mletý

  • Oregáno: V minulosti se věřilo, že oregano dokáže přičarovat a zajistit lásku. Používalo se také do kadidel. Esence z této byliny sloužila při svatbách či zásnubách k udržení dlouhodobého trvání lásky. Silice oregana má navíc povzbuzující a euforizující účinek na centrální nervovou soustavu a příznivě působí na  celkovou uvolněnost mysli.

oregáno-dobromysl

  • Bazalka: Kromě jiných účinků podporuje sílu pohlavních orgánů. Zkuste například připravit zeleninový salát s bazalkou nebo přidat tuto bylinu do omáčky.

bazalka

  • Zázvor: koření, lék i afrodiziakum. Pro jeho schopnosti zvyšovat krevní oběh a citlivost erotogenních zón je vhodným tipem pro Valentýnský nápoj. Ze směsi zázvoru a žloutků připravovali například afrodiziakum na dvoře Ludvíka XIV. Pasta prý způsobovala nepopsatelnou žádostivost.

zázvor-mletý

  • Skořice: Legenda praví, že královna ze Sáby okouzlila krále Šalamouna nejen svou inteligencía bohtastvím, ale i vůni. Když se natřela olejem ze skořice, král ji nedokázal odolat. Také esenciální olej se skořicovými výtažky povzbuzuje a působí jako afrodiziakum. Jako vonný doplněk na Valentýnský večer se tedy skořicový olejíček jeví jako vhodným pomocníkem při navození láskyplné atmosféry.

skořice celá

  • Hřebíček: Hřebíček se od dávné doby řadí mezi afrodiziaka. Smíchejte jej s cibulí nebo česnekem a můžete si zajistit doslova noc plnou vášní. Například si stačí uvařit guláš nebo dušené maso, přidat jeden až dva hřebíčky a kromě vynikající chuti se eroticky poveselíte. Hřebíček má navíc teplou a silnou vůni a používá se proto i do vůní, vonných olejů, koupelí a drahých parfémů. Probouzí lidské smysly a navozuje chuť k milování.

hřebíček-celý

 

Valentýnské koření, to Vás možná ožení!