Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím

Těstovinový salát - TIP na letní oběd či večeři

Ochutnejte těstovinový salát s tuňákem, rukolou, cherry rajčátky a vajíčkem. Co je v letních měsících více osvěžující, než právě vychlazené saláty, které jsou navíc kromě báječné chuti také plné vitamínů.

Salátů není nikdy dost! Dají se jíst ke svačině, k večeři či k obědu. Studené nebo teplé. A o surovinách ani nemluvě. Saláty děláváme hlavně v letních  měsících, kdy je dostatek čerstvých surovin. No a samozřejmě další výhodou, kterou nesmím opomenout je rychlost přípravy, jejich osvěžení a v závěru také vliv na zdraví.

Dnes si představíme TĚSTOVINOVÝ SALÁT S TUŇÁKEM:

K přípravě potřebujeme:

  • 1/2 balíčku oblíbených těstovin (uvařit dle návodu na sáčku)
  • 2 konzervy tuňáka v oleji
  • 1 hrst rukoly pokrájené na kousky
  • 10 cherry rajčátek pokrájených na půlky
  • 4 vejce vařená natvrdo
  • sůl, salátové koření (doporučujeme Salátové bylinky, Dekora, Tzatziky, Oregáno, Bylinkové máslo, atd.)

Do uvařených těstovin přidáme tuňáka v oleji, včetně oleje v kterém je tuňák konzervován. Celé dobře promícháme a přidáme rukolu, cherry rajčátka. Promícháme, dosolíme a pokud je potřeba přikápneme olivový olej. Já jsem tentokrát do salátu ještě přidala Rojikovo koření Dekora s kterým mám v salátech výbornou zkušenost. Více o tomto koření vám napíši v kořenářském okénku.

A salát je hotový. Navrch přidáme vajíčka pokrájená na osminky a můžeme podávat.

 

Použité ingredience a zdraví:

  • Pro malé připomenutí: maso z tuňáka je bohaté na bílkoviny, je lehce stravitelné a tudíž i zdraví prospěšné. Kromě jodu, fosforu, vápníku obsahuje vitamíny A,B,D.

Nabídka konzerv s tuňákovým masem je v našich obchodech opravdu pestrá.Tuňáka v obchodech objevíte  v konzervách - ve vlastní šťávě nebo v oleji. Maso může být buď vcelku (označení na konzervách steak) a nebo v kouskách (flaked).

  • Rukola - patří do čeledi brukvovitých, je tedy příbuzná s kapustou, brokolicí, ředkvičkami, růžičkovou kapustou, kedlubnami, ale i řeřichou nebo hořčicí. Všechny rostliny z této čeledi jsou zdrojem isothiokyanátů, které mají antikancerogenní účinky. Konzumací brukvovitých rostlin tedy chráníme tělo před rakovinou.

 

  • Pokud jde o vitamín C a beta karoten, obsahuje rukola mnohem více těchto látek, než jiné listové zeleniny. Její listy působí proti únavě a posilují imunitu, odvar z kořene se používá při zažívacích problémech. Konzumace rukoly zvyšuje chuť k jídlu a pomáhá detoxikovat játra a pročišťovat krev, kromě toho má rostlina i mírně močopudné a projímavé účinky.

 

  • Cherrey rajčátka - Cherry rajčata posilují metabolismus a podporují imunitní systém a krvetvorbu. Prospívají také kůži a vlasům. Můžeme je považovat za kvalitní způsob, jak zbavit naše tělo škodlivých látek.

 

Těstovinový salát - TIP na letní oběd či večeři              Těstovinový salát s tuňákem           Rukola

 

Zdroj:

Jedlíkovo vaření

http://www.kaloricketabulky.cz/rajcata-cherry/

http://www.nazeleno.cz/rukola-listova-zelenina-plna-vitaminu.aspx