Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím

Plněné karbanátky

Plněné karbanátky

Dnešní recept je obdobou známých "pštrosích vajec", která byla svého času hodně populární. Musím přiznat, že jsem je nedělala příliš ráda, protože zabalit celé vajíčko do mletého masa a potom celé osmažit tak, aby byly všechny strany rovnoměrně osmažené, bylo někdy nad moje síly.

A tak jsem si sama recept upravila  tak, aby vaření šlo pěkně od ruky.

Na přípravu plněných karbanátků potřebujeme:

  • mleté maso (množství dle počtu strávníků)
  • housku pokrájenou na drobné kostičky
  • mléko
  • sůl
  • vejce vařená natvrdo
  • a koření do mletého masa. Já jsem tentokrát použila již namíchanou směs Karboš.

Pokrájenou housku zalijeme mlékem  a necháme mléko pěkně vsáknout. Pak přidáme mleté maso, sůl a 2 lžíce koření do mletého masa. Vše dobře promícháme. A necháme chvilku v lednici odpočinout. uvařená vejce oloupeme a překrojíme na polovinu.

Z připraveného mletého masa si vytvarujeme placičku na kterou vložíme vajíčko a rukama namočenýma ve studené vodě vajíčko zabalíme do mletého masa.

Připravené karbanátky obalíme v mouce a vkládám na pekáček. A pozor nesmažíme na tuku, ale podlijeme vodou a vložíme do vyhřáté  trouby pěkně péct. Během pečení karbanátky obrátíme.

Jako příloha se hodí šťouchané brambory, bramborová kaše... co, kdo rád !

K ochucení mletého mas jako základ nejčastěji používám sůl, pepř a cibuli. Někdo používá ještě česnek a majoránku a koření dle své chuti. Já jsem tentokrát do karbanátků použila již hotovou namíchanou směs Karboš z Rojikova koření.

Směs obsahuje kromě soli,  sladkou papriku, sušený česnek,směs sušené kořenové zeleniny a cibule, oregáno a tymián. Musím přiznat, že jsem se trochu bála, jak výsledek dopadne, protože mi česneková chuť v mletém mase vadí. Ale v kořenící směsi se česnek v chuti ostatních přísad, zejména oregána a tymiánu ztrácí a výsledek mě mile překvapil. 

Zdroj:

Plněné karbanátky