Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím

Skořice

Skořice je sušená kůra rostliny skořicovníku. Má výraznou aromatickou vůni a obsahově je bohatá na silice. Uplatnění nachází v širokém spektru oborů, od kuchyně, v léčitelství, v aroma olejích, až po kosmetiku.

Skořice patří mezi nejznámější koření na celém světě. Toto voňavé koření pocházející z Asie se pěstuje na Cejlonu, v Číně, na Jávě a v dalších tropických oblastech. Nejkvalitnější surovinu poskytují stromy starší osmi let. Nejznámější jsou 2 druhy skořicovníků - skořicovník cejlonský a skořicovník čínský. Vůni a chuť skořici vytváří aromatická silice. Plody skořicovníku se sklízí těsně po odkvětu stromů a suší na přímém slunci nebo uměle vytvořené teplotě dosahující 40°C. Charakteristické ruličky jsou kůrou z prutů skořicovníku, která se po sloupnutí a dvoudenním sušení stočí dovnitř.

skořice

Pozitivní účinky skořice jsou bohaté. Kromě blahodárného vlivu na krevní oběh snižuje krevní tlak, štěpí tuky, zlepšuje trávení, uklidňuje střevní koliky, průjmy, nevolnosti i nadýmání. Skořice má hřejivé účinky, takže doporučujeme přidávat do teplých nápojů či káv. Navíc pomáhá při nachlazeních, kdy se využívají její dezinfekční a antibiotické účinky. Zevně se používá také proti revmatismu. Podporuje chuť k jídlu a má celkově velmi příznivý vliv na naše trávení.

Kombinace medu a skořice?

 

med a skořice 

 

Směs medu a skořice je nejen výbornou a chutnou kombinací, ale také léčivem na spoustu nemocí. 

Med spolu se skořicí si ráno namažte na chleba a podpořte tak svou srdeční aktivitu. Tato kombinace snižuje hladinu cholesterolu v krvi a cévách. Pravidelné užívání ulevuje při zadýchávání a posiluje srdeční tep. Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost. Kombinace těchto dvou složek posiluje Váš imunitní systém, působí protizánětlivě, léči opary, kožní nemoci a co ocení sportovci, regeneruje tělesnou sílu.

 

Tipy na nápoje se skořicí:

  • Horké mléko s medem, hřebíčkem a se skořicí (můžete přidat kapku rumu)
  • Svařené víno se skořicí
  • Zázvorový čaj se skořicí
  • Svařený džus se skořicí
  • Horký mošt se skořicí
  • Cappuccino se skořicí
  • Jakékoliv kávové nápoje se skořicí
  • a další...

Rojikovo koření prodává dvě varianty skořice.

SKOŘICE MLETÁ SKOŘICE CELÁ
skořice-mletá skořice-celá

 

 

Zdroj:

http://www.dia-potraviny.cz/
http://cs.wikipedia.org/
http://www.celostnimedicina.cz/

 

 

Skořice, Badyán skořice celá Skořice celá skořice-mletá