Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím

Detoxikace organismu

Jarní detoxikace organismu

S ustupující zimou a prodlužujícím se dnem Vám přinášíme tip na přirozené pročištění organismu.

 

Během života se do těla dostává řada toxických látek, které velmi ovlivňují naši imunitu. Volné radikály, získané za celou dobu naši existence, se v těle hromadí a mají na svědomí více než 60 zdravotních nežádoucích jevů. Důsledkem může být například předčasné stárnutí, kardiovaskulární onemocnění až po všechny typy rakoviny.

 

Dobrou prevencí, jak se zbavit těchto škodlivých toxinů, je pravidelná detoxikace organismu.

 

Cílem očisty je především zbavení se nebezpečných toxinů a pročištění orgánů trávícího systému. Největší zátěž mají játra, které fungují jako filtr. Ideálním způsobem, jak očistou začít je konzumovat potraviny, které čistí krev, eliminují škodlivé látky, rozkládají je a poté jsou vyloučeny z těla ven.

 

Inspirujte se kořením, které má kromě dochucovací funkce v jídle, také detoxikační schopnosti, a zařaďte je do svého jídelníčku.

Zázvor mletý

 

  • Šafrán

Šafrán se cení pro mnohé léčivé účinky. Kromě zvýšení sekrece žaludečních šťáv, působí proti parazitům, zubnímu kazu, cukrovce, vředům, bronchitidě, astmatu a uvolňuje hleny. Dále má močopudný, detoxikační a projímavý účinek a udržuje rovnováhu metabolismu. Má harmonizující vliv na organismus a je snadno stravitelný. Pomáhá také při potravinových alergiích.

Celkově šafrán podporuje správnou funkci vnitřních orgánů, které jsou zodpovědné za filtrování škodlivin a jejich vylučování (ledviny a vylučovací soustava). Napomáhá také správné funkci jater, přes která prochází nejvíce odpadních látek. 

šafrán

Koupit šafrán koření zde
 

  • Kmín

Kmín podporuje správné trávení. Je vhodné použít ho do mnoha jídel, neboť v trávicí soustavě se tvoří nejvíce toxinů. Kmín pomáhá očistit trávicí soustavu od nečistot a odstraňuje nánosy ze střev.

kmín-celý

Koupit kmín zde

  • Kurkuma

Kurkuma obsahuje látku zvanou kurkumin, která má mimo jiné také léčivé účinky. Čistí krev, působí detoxikačně a protizánětlivě. Pomáhá při zažívacích potížích a jaterních onemocněních. Působí i proti nadýmání. Snižuje cholesterol a hladinu cukru v krvi. 

Je velmi dobrá na detoxikaci, protože má žlučopudné a hepatoprotektivné účinky. Zlepšuje činnost jater a napomáhá štěpení toxinů. Díky likvidující vlivu volných radikálů je také vhodná k prevenci rakoviny, jakož i doplňková léčba již existujících zhoubných nádorů. 

kurkuma

Koupit kurkumu zde

  • Rozmarýn

 Rozmarýn má močopudné účinky, snižuje nadýmání a křeče zažívacího ústrojí. Pupeny rozmarýnu posilují činnost vnitřních orgánů, zejména funkci jater a žlučníku. Má detoxikační účinky, podporují udržení zdravé stavby kostí, pomáhají překonávat psychickou únavu a depresivní stavy.

rozmarýn

Koupit rozmarýn zde

  • Kajenský pepř

Kayenský pepř rozpouští hlen a rozšiřuje krevní cévy. Urychluje detoxikační proces a všechny metabolické pochody v těle. Stimuluje trávicí trakt, zvyšuje tok a produkci enzymů a žaludečních šťáv. To pomáhá tělu metabolizovat potraviny (a toxiny).

Kajenský pepř je také užitečný pro zmírnění střevní plynatosti. Stimuluje střevní peristaltiku k pohybu, napomáhá jak asimilaci, tak vylučování. 

Kajenský pepř je známý oběhový stimulant. To také zvyšuje funkce lymfatického a trávicího systému. Tím, že ohřívá tělo, přirozený proces detoxikace je zjednodušen. Kajenský pepř také způsobuje pocení, což je další důležitý proces detoxikace. V kombinaci s citronovou šťávou a medem, je čaj z kajenského pepře vynikající ranní nápoj pro celkový tělesný detox.

pepř-kayenský

Koupit kayenský pepř zde

  • Kardamon

Často užívané koření v indické kuchyni. Kardamom obsahuje mnohé vitamíny, stopové prvky, kyseliny, bílkoviny a éterické oleje. Proto je velmi prospěšný na trávení, posílení krevního oběhu, pálení žáhy, odhleňuje a detoxikuje organismus.

kardamom-mletý

Koupit kardamom zde

  • Skořice

Pokud chcete použít skořici k detoxikaci organismu, konzumujte ji  v přírodní formě, mletou popřípadě celou v nějakém jídle či nápoji. Skořice působí na inzulín v krvi a drží jeho hladinu vyrovnanou. Díky této vlastnosti je dobrým pomocníkem při regulaci chuti na sladké.

skořice-mletá

Koupit skořici zde

  • Koriandr

Koriandr umí z lidského těla efektivně eliminovat toxické kovy, jako je olovo, rtuť a hliník. Ne každý však jeho velmi výraznou a specifickou chuť snese.

koriandr-celý

Koupit koriandr zde

 

Zdroje:

http://www.naturmarket.cz
http://www.phyto.cz
http://www.vegan-fighter.com
http://www.detoxikace-organismu.info/blog
http://www.prirodaleci.cz
http://nadeje-byliny.eu
http://zena-in.cz
http://zena-in.cz
http://bylinky.doktorka.cz

Zázvorový čaj detoxikace Chilli papričky Zeleninový guláš