Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
obrázky | seznam

Koření do pečiva

Výpis z kategorie koření na pečivo. Pokud jste pekaři a holdujete čerstvým chlebem či rohlíky, použijte např. Chlebové koření.

Badyán celý

Koření badyán, pocházející původně z Číny,  má podobné aroma jako anýz.  Badyán je hojně využíván především při přípravě sladkých pokrmů, např. perníků, štrůdlů i kompotů či svařeného…

více informací

Chlebové koření

Aromatická kořenící směs chlebové koření pro dochucení Vašeho domácího pečiva. Vhodné jak pro přípravu v běžné troubě, tak v domácí pekárně. Dodá pečivu aroma a jeho chuť a vůně Vás bude každé…

více informací

Hřebíček celý

Oblíbené koření, které je specifické svou vůní a chutí. Využití má například při pečení moučníků, k přípravě omáček nebo do svařeného vína, punče, sirupů či zavařenin. Někdo používá hřebíček k…

více informací

Hrubozrnná mořská sůl

Mořská sůl se získává odpařováním mořské vody. Lze ji plně nahradit za obyčejnou kuchyňskou sůl. Mořská sůl obsahuje řadu stopových prvků (jód, brom, draslík, sodík), které jsou pro naše tělo…

více informací

Kardamom mletý

Kardamom je bylina rostoucí v tropických pralesích na Jihu Srí Lanky, Číny, Vietnamu. Bývá důležitou součástí směsi koření jako je například kari, garam masala.  Používá se do perníků, pečiva…

více informací

Kmín celý

Jedná se o jedno z nejpoužívanějších evropských koření. Kmín se používá do polévek, omáček, pod maso a na pečená masa. Dále také do pečiva, při vaření brambor a zelí, do pomazánek, ke konzervaci,…

více informací

Kmín mletý

Ti z Vás, kteří neholdují výrazné chuti kmínu a překáží jim v jídle, existuje mletá varianta kmínu. Jedná se o jedno z nejpoužívanějších evropských koření. Kmín se používá do polévek, omáček, pod…

více informací

Kmín římský celý

Kmín římský je daleko aromatičtější než kmín, na který jsme v české kuchyni zvyklí. Používá se především v indonéské kuchyni a je stavebním kamenem koření kari. Chcete se dozvědět více o kmínu…

více informací

Koriandr celý

Koriandr je příbuzný kmínu, anýzu a kopru a tvoří jednu ze základních součástí indického koření. Je součástí mnoha směsí jako například Country koření, Adžika, Kari, aj. Používá se i k…

více informací

Nové koření celé

Nové koření nebo také jamajský pepř, připomíná chutí pepř, hřebíček, skořici a muškátový oříšek v jednom. Toto koření se dostalo do Evropy v 17. století z nového světa, proto se mu dostalo názvu…

více informací

Pepř barevný celý

Barevný pepř je směs zeleného pepře, bílého pepře, černého a růžového. Pepř je jedním z nejrozšířenějších koření světa. Vyniká svou vůní a ostrou chutí. Výborný je především nadrcený. Pepř celý…

více informací

Pepř bílý mletý

Pepř je jeden z nejznámějších a nejrozšířenějších koření světa. Má ostřešjí chuť a jemnější vůni než pepř černý.  Používá se také jako součást různých kořenících směsí. Hodí se na dochucení…

více informací

Pepř černý celý

Pepř černý je nejpoužívanější koření světa. Do jídel se dává buďto celý nebo mletý. Sklízí se v nedozrálém stavu a využití nachází snad ve všech druzích slaných jídel. Pepř celý doporučujeme…

více informací

Pepř černý mletý

Pepř černý je nejpoužívanější koření světa. Do jídel se dává buďto celý nebo mletý. Sklízí se v nedozralém stavu a využití nachází snad ve všech druzích slaných jídel.

více informací

Pepř červený celý

Pepř červený (růžový) není pravým pepřem, ale původem je z brazilského pepřovníku. Chuť tohoto druhu pepře je nasládlá, jemně pikantní a aromatická. 

více informací

Perníkové koření

Čistá jemná směs voňavého koření bez kypřidel a přídavných látek. Složení kořenící směsi provoní nejen Váš pokrm, ale také byt. Kromě klasického perníku ho lze použít také do vánoček a mazanců, do…

více informací

Římský kmín mletý

Římský kmín neboli cumin (kumín). Má výraznější chuť i vůni než kmín, jak mnozí z nás znají. V kombinaci s koriandrem dodává charakteristickou chuť i vůni mnoha indickým jídlům. Užívá se také do…

více informací

Skořice celá

Skořice se používá se ve sladké i slané kuchyni. Indická, čínská i arabská kuchyně se bez ní neobejde. U nás se využívá do kompotů, svařeného vína, sladkých jídel, atd. Zajímavou chuť získáte,…

více informací

Skořice mletá

Skořice se používá se ve sladké i slané kuchyni. U nás se využívá do kompotů, svařeného vína, ale můžete také přidat do okurek (zavařovacích). Zajímavou chuť získáte, když přidáte do kávy.…

více informací

Zázvor mletý

Sušený mletý zázvor má jemnější chuť než čerstvý zázvor. Není tak ostrý a štiplavý. Mletý zázvor je součástí celé řady směsi koření. Používá se zejména do masitých jídel (především vynikne na…

více informací